Bölge
Maxuite hotel in home ... Yeni bir konaklama deneyimi, ev rahatlığında otel konsepti. 2+1 veya 1+1 suite konforu.
maxuite, akçay, edremit, otel
306
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-306,bridge-core-2.3.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 
Bölgemiz

Bölgemiz

Akçay, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bir beldedir. Edremit’e 8 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin ilk turizm beldelerinden biridir. İstanbul’a yakın olmasından dolayı İstanbulluların ve devlet memurların ilgisini çekmiş ve 1980’lerden sonra gelişimine başlamıştır. 1990’lı yıllarda altın çağını yaşamıştır. Su beldesi olarak da bilinir. Kaz Dağlarının eteklerinde kurulu olan Akçay, küçük bir turizm kasabası iken günümüzde gittikçe şehirleşmektedir. Akçay’ın uzun ve güzel kıyı kordonunda pek çok çay bahçesi, temiz otel ve pansiyonlar, dükkânlar ile Kaz Dağları’nın simgesi olan Sarı Kız’ın bir heykeli bulunur.

 

Akçay, Kazdağları’nın dokunulmamış doğası ile Ege’nin serin sularının birbirine karıştığı, huzur dolu bir tatil beldesi. Kordon boyu, Sarıkız heykeli, denizin içinden fışkıran tatlı suları, tertemiz sahilleri ile Edremit Körfezi’nin en çok turist çeken noktalarından biri.

Gezilecek Yerler

Akçay’a 17 km uzaklıkdaki Antandros Antik Kenti; Kaz Dağları’nın güneyinde Altınoluk’a yakın bir tepede kurulmuş. Kent, tepenin üzerinde bir kale ve batı yamaçlarında bir mezarlık ile çevrili. Altınoluk Beldesi sınırları içindeki tarihi kentte kazı çalışmaları devam ediyor.

 

Akçay’a 17 km uzaklıkdaki Altınoluk; Edremit Körfezi’nin kuzeyinde, Kazdağı’nın güneyinde bulunan Altınoluk, mavi bayrak ödüllü plajlara sahip diğer bir turizm merkezi.

 

Akçay’a 6 km uzaklıkdaki Pınarbaşı piknik alanı; Güre Beldesi sınırları içinde bulunuyor. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal. Ayrıca piknik alanı içerisinde Alabalık üretilen bir çiftlik de mevcut.

 

Akçay’a 17 km uzaklıkdaki Şahinderesi Kanyonu; Kazdağları´nın, Altınoluk bölgesi eteğinde yer alıyor. Altınoluk´u tepeden gören kanyon, temiz kaynak suları olan bol ağaçlı bir piknik yeri. Trekking ve hiking için de uygun olan kanyonda konaklama tesisi ve restoran da bulunuyor..